PARANDUSBUSS

Mida Parandusbussiga parandada saab?

 

Õige vastus oleks – “Mida parandada on vaja?

Kohandame varustust vastavalt sellele, millisele sündmusele minek on. Üldiselt on Parandusbussis kaasas kõik vajalik selleks, et saaksime korraldada Paranduskohvikut ükskõik kus. Bussis on üldised tööriistad, mõned materjalid, rataste tööriistad, nugade/kääride/kirveste terituspink, õmblusmasin ja lihtsama elektroonika parandamiseks vajalikud seadmed. Lisaks ka kõiksugused liimid, teibid, kinnitusvahendid ning rõõmsad meistrid. Püsivooluaku katab lihtsamate seadmete vooluvajaduse sündmuse kestuseks. Vajadusel mahutame bussi ka paar klapplauda ning mõned toolid, kui peaksime toimetama päris vabas õhus.

Bussi mahub istuma kokku 6 meistrit, et sõit oleks lõbusam ning kohapeal piisavalt juhendajaid. Eduka ürituse korraldamiseks läheb meil vaja vaid elektrit. Lisaks on võimalik kaasa tellida kohvik ehk pirukad, koogid ja tee/kohv.

Kuidas Parandusbussi idee meieni jõudis?

 

Kui me 2017. aastal Paranduskohvikuid korraldama hakkasime, ei teadnud kuhu see lõpuks välja viib, aga salamisi ihkasime, et Paranduskohvikud toimuksid üle Eesti. Sügisel 2020 algatasime ühisrahastusplatvormil Hooandja.ee kampaania, et jõuda samm lähemale sellele unistusele.  Detsembriks 2020 täitsime eesmärgi tänu 135 inimesele, kes meid toetasid.

Bussi soetasime 2021. aasta suvel ning järgemööda oleme seda kohandamas mobiilseks Paranduskohvikuks.

Mis Parandusbussi külla kutsumine maksab?

 

Päris täpset hinda me veel välja öelda ei saa, sest iga sündmus on olnud erinev ning ka sellele eelnev ettevalmistus. Hind kujuneb sündmuse iseloomust, kestusest ja kaugusest Tartust

Millistele sündmustele võiks Parandusbussi kutsuda?

 

Parandusbuss on meie mobiilne käepikendus, millega saame oma teenuseid pakkuda enda Tartu töökojast kaugemal. Seega saame pakkuda kõiki oma teenuseid kasutades selleks Parandusbussi.

Kui soovite kutsuda meid kui Paranduskohvikut, siis toimib Parandusbuss väga hästi näiteks linnaosapäevadel, mis pikema kestusega ja kus on tihedalt naabruskonna inimesed koos. Alati ei kanna ju katkisi asju kaasas ning hea on kui saab kiirelt kodust läbi hüpata ning ese kaasa tuua. Paranduskohvikuid saame korraldada ka näiteks noorte- või kogukonnakeskustes või lausa peenemates lokaalides. Oleme varasemalt käinud nii Genialistides, Barlovas kui ka Ula baaris korraldamas Paranduskohvikut.

Lisaks saame Parandusbussiga tulla töötube läbi viima. Need võiksid olla sobilikud näiteks ettevõtete teambuildinguks ka teie kontoris või mõnes teises keskkonnas. Tutvu meie pakutavate töötubadega.

Vaata ka meie Hooandja kampaania videot