KES ME OLEME?

Paranduskelder loob oskuslikku, loomingulist ja tasakaalukat inimvõrgustikku, kes on eeskujuks ühiskonna rajamisel, mis on terve ning kus jäätmed on taaskasutatavad. Seda eesmärki täidame kolmel tasandil:

KÄED KÜLGE

Paranduskelder on avatud töökoda, mis asub Aparaaditehases Riia ja Kastani tänava nurga peal ning on suunatud taaskasutusele, parandamisele ning jäätmete väärindamisele. Usume, et parandamine peaks olema tehtud inimestele kättesaadavamaks ning esimeseks eelistuseks. Meie eesmärk on julgustada inimesi oma igapäevaseid tarbeesemeid ise parandama ja sel viisil muuta harjumusi ja mõtteviisi.

KOHALIK

Paranduskohvik on rändürituste sari, mille eesmärk on näidata, et asju saab (ka ise!) parandada ja neile uue elu anda. Paranduskohvikutes tulevad kokku nii meistrid kui ka algajad ning koos parandatakse kõiksugu esemeid alates arvuti hiirtest reisikohvriteni. Hea võimalus kohalikul kogukonnal kokku tulla ja arendada oma käelisi oskusi, vahetada oskusi ja vähendada ökojalajälge.

GLOBAALNE

Rahvusvahelist kogukonda kasvatame läbi Paranda YouTube kanali. Paranda iganädalased videod on inglisekeelsed ja käsitlevad laiemalt ideid nagu ringmajandus, linnade jätkusuutlikus ja globaalsete probleemide lahendamine rohujuure tasandil. Lisaks teeme strateegilist koostööd rahvusvaheliste organisatsioonidega.

Oleme avatud T-N 17-21

MEIE LUGU

Paranduskeldri idee sai alguse ootamatutest juhustest ning mõnusatest kokkusattumustest. Meie eesmärk oli ühine – rajada koht, kus saame ühiselt omandada oskused ja julguse võtta maailma parandamine oma kätesse. Meie meeskond koosneb inimestest, kel on nii mehaanika kui ka puidutöö taust ning on alates 2017. aastast korraldanud Paranduskohvikuid ning ka teiste Tartus tegutsevate avatud töökodade tööd nt Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas ning Restaureerimiskeskus. Lisaks on meeskonna-liikmete seas ka erinevate Tartu kogukonnaliikumiste eestvedajaid ja algatajaid. Alates 23. aprillist 2019 osalesime Keskkonna-investeeringute Keskuse poolt korraldatud energiasäästu konkurssil Negavatt, kus pääsesime 77 idee seast 10 parima hulka. 28. mail toimunud Superfinaalis pälvis Paranduskelder Negavati konkursil teise koha. Auhinnaks oli 5000 eurone starditoetus, mida kasutame tööriistade ja seadmete soetamiseks. 13. novembril 2019 avasime töökoja Aparaaditehase keldrikorrusel ja alates sellest ajast oleme olnud teerajajaks Tartu üleminekul ringmajandusele. MTÜ Paranduskelder tegevust toetab Tartu linn.