Tule parandama!

 

Paranduspunktis olevad meistrid aitavad sul oma katkisi esemeid korda teha ning sedasi saad ka ise paremaks parandajaks!

 

Kuidas see töötab?

Paranduspunkti võid Paranduskeldri lahtisel ajal (T-N 17:00 – 21:00) tuua oma katkiseid asju ning koos kohalolevate meistritega (igal vahetusel kohal kaks meistrit) saate selle korda teha. Juhul kui pole teada, kuidas asi katki läks, siis tuvastate probleemi koos meistriga ning lepite kokku, mis viisil saate selle korda teha. Parandamine toimub tandemis meistriga. Meister aitab sind parandamisega esmalt sind juhendades, parandusvõtteid õpetades ning nõu andes. Juhul, kui sa konkreetseid samme parandamisprotsessis siiski ei julge ise teha võib meister panna ise käed külge- seletades sulle, mida, miks ja kuidas ta täpselt teeb. 

 

Teisipäeval on kohal õmblusemeistrid Torm ja Kail

Kolmapäeval on kohal elektroonikameistrid Janeli ja Urmas

Neljapäeval on kohal üldparandus meister Mikk ja rattameister Ilmar

 

Paranduspunkt toimib vabatahtliku annetuse põhiselt. Annetused aitavad meil katta projektiga seotud kulusid. 

ÕMBLEMINE

Teisipäeviti 17 -21 on kohal õmblusmeistrid. Nad juhendavad sind sinu katkiste rõivaste parandamisel. Samuti saate koos mõelda, kuidas teha vanast uus või lihtsalt töötada teiste seltsis oma õmblusprojektidega. Pakume juurdepääsu õmblusmasinatele, overlock-masinale, põhilistele õmblustööriistadele, jääkkangastele, neetimismasinale ja-tarvikutele.  Tule ka kui pole varem kordagi õmblusmasinat kasutanud ja see tundub hirmus hirmutav!

ELEKTROONIKA

Kolmapäeviti 17- 21 on kohal elektroonikameistrid. Võtke kaasa igapäevane elektroonika, mille lahti võtmises ja parandamises pole endal kindlust. Üheskoos saate jagada ideid ja küsida abi meie parandusmeistritelt, kes  juhendavad seadme ohutut parandustööd ja annavad soovitusi. Samuti on võimalus kasutada 3D-printerit varuosade jm loomiseks.

JALGRATTAD/ ÜLDPARANDUS

Neljapäeviti 17 – 21 on kohal rattameister ja üldparandusmeister. Saate koos vaadata, kuidas oma jalgratast ise parandada ja hooldada. Järgmine kord kui rehv puruneb pole tarvis enam rattapoes oodata. Palun võtke kaasa oma varuosad. Õlid ja määrded saadaval kohapeal. Üldparanduse alla läheb kõik muu, mis kuhugi mujale ei sobi näiteks katkised mänguasjad, vihmavarjud jms.