PARANDUSKOHVIK

Mis see on?

Paranduskohvikute korraldamiseks oleme saanud inspiratsiooni ülemaailmsest liikumisest Repair Café ehk ürituste sarjast, mille raames inimesed saavad vabatahtlike parandusmeistrite abiga oma katkised asjad korda teha. 2017. aasta novembris korraldasime koostöös mitmete asutuste vabatahtlikega edukalt pilootürituse. Sellest ajast alates oleme korraldanud mitmeid Paranduskohvikuid, mis on enamasti toimunud kord kahe kuu jooksul. Koostööpartnerid on selle aja jooksul olnud erinevad: Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas TERT, Aparaaditehas, Tudengipäevad, Müürilille täika, Mooste KülalisStuudio MoKS, Tähtvere päevakeskus, Lodjakoda, Genialistide Klubi, Meeste Koda ja erinevad kohalikud käsitöölised.

Kogukonnatunde loomiseks Paranduskohviku üritustel korraldame pop-up kohvikuala, kus pakume koduseid küpsetisi ning teed/kohvi. Küpsetisi saavad osalejad soetada endale või meistritele juhendamise tänuks. Ühine söömine ja kohalviibimine sellises vormis aitab inimestel luua vabama keskkonna ja isiklikuma kontakti.

2019. aasta Paranduskohviku korraldamist toetas Euroopa Liidu solidaarsuskorpuse solidaarsusprojekt. 2020 kuulus Paranduskohvik Tartu linna kultuuriprogrammi ja iga kuu toimus Paranduskohvik eri asukohas.  2021 ja 2022 hooajal toimus kolm paranduskohvikut Tartu linnas tänu keskkonnateemalise väikeprojekti rahastusele.

Kuidas korraldada?

Vaata toimunud veebiseminari salvestist ja saad teada kõik head nipid Paranduskohvikute korraldamise kohta. Tegemist on salvestisega 5. mail 2020 toimunud virtuaalsest koosolemisest. Kui soovid korraldada Pranduskohvikut enda kogukonnas, aga ei tea kuidas peale hakkata?

Kirjuta meile ja jagame enda kogemust!

Soovid panustada?

Paranduskohvikute elluviimisel on tähtis roll vabatahtlikel meistritel, kes aitavad kohale tulnud inimestel nende asju paranda. Anna end üles, kui tunned, et soovid oma kogukonnale tagasi anda ja kaasa lüüa. Vastu saad kooki, kohvi, igavest sõprust ning aitad kaasa paranduskultuuri loomisele.