TÖÖTOAD

“Prahist loovaks” 

  • Kestus: 60 – 90 min
  • Osalejate arv: 9-30

Prahist loovaks on töötuba, mille käigus paneme enda loovuse tööle, kasutades selleks kasutuks jäänud esemeid. Töötoa käigus valmistame loomingulisi lahendusi keskkonna väljakutsetega tegelemiseks. Paneme proovile inimeste seoste loomise oskused ning genereerime uusi ideid. Töötuba on tempokas, haarav ja mänguline ning on sobilik erinevas valdkonnas tegutsevatele inimestele.

Keskkonnaprobleemid on selle sajandi suurimaks väljakutseks ning loov lähenemine võib olla üheks vahendiks, mis võib inimkonnal aidata vajalike lahendusteni jõuda.

Tasub meeles pidada, et loovus on oskus, mida saab treenida.

“Lammuta ja disaini” 

  • Kestus: 60 – 90 min
  • Osalejate arv: 6-25

Lammuta ja disaini on töötuba, mille käigus saavad osalejad lahti võtta ühe vana või katkise eseme. Lammutamise käigus selgub, kuidas ese on loodud ning milliseid on disainimisel tehtud head ja vead. Töötoa teises pooles võtame arvesse saadud teadmisi ning kavandame esemele uue alternatiivi, kus oleme arvestanud ringmajanduslike põhimõtteid. Töötoa formaati saab kohandada vastavalt vanusele ning grupisuurusele.

Ringmajandusliku lähenemise eelduseks on leida viise, kuidas ressursse ja materjale võimalikult kaua ringluses hoida ning edasi lükata nende sattumist prügimäele. 

Tooda-tarbi-viska lähenemine ei pea olema standard. 

“Sashiko” 

  • Kestus: 2,5h
  • Osalejate arv: alates 10

Sashiko on Jaapani traditsiooniline tikand või õmblus, mida kasutatakse riide ja riiete dekoratiivseks ja funktsionaalseks tugevdamiseks ning parandamiseks. Sashiko töötoas õpid põhilisi tehnikaid ning tegemise käigus saad teada ka sashiko ajalugu ja erinevaid kasutamise võimalusi. Töötoa saab üles ehitada vastavalt soovile näiteks saavad osalised enda katkised asjad kodust kaasa võtta või katsetada tehnikaid proovilappidele. Tule ja õpi midagi uut ja kasuliku!

KÜSI PAKKUMIST

Please Wait...