Tartu velorent kaubaratas

märts 4, 2021

Katsetasime nädala aega elektrilist kastiratast Bakfiets Trike Edrive Cargo, millega transportisime kõike võimalikku ja mittevõimalikku Tartu linnas. VIDEO selle kohta näed siit!

Täname Tartu linna ja Tartu Linnatransport, kes laenas meile ratast ja Puumarketit, kes annetas meile vineeri, et saime lõpuni valmis teha oma töökoja lauad.

 

Kuidas käib laenutamine?

  • Kõige pealt broneeri endale ratas SIIN!
  • Seejärel tasu ettemaksuarve, mis edastatakse sinu e-postile. Kastiratta ühe nädala kasutustasu on 25 eurot või 10 eurot päevas (kuni 24h).
  • Reeglina saad ratta kätte aadressil Tehnika tn. 5, Tartu linnas, aga kokkuleppel võib selleks olla ka muu jalgratta broneeringus sätestatud koht Tartus. Meie läksime kohale enda ratastega, mille saime kokkuleppel jätta Linnatranspordi ruumidesse kuni broneeringu lõpuni. Võta selles osas ühendust velorent@tartu.ee
    või +372 736 1266
  • Varu jalgratta laenutamiseks ja tagastamiseks aega vähemalt 15 minutit, sest jalgratta vastuvõtmisel juhendatakse, kuidas jalgratast kasutada, sõlmitakse üleandmise akt ja tehakse proovisõit.
  • Kaasa antakse jalgratta luku võti, aku laadija ja lisalukk koos võtmega. Jalgratta kast on ka varustatud eraldi lukuga.
  • Tagastamisel vaadatakse ratas samuti üle, et ratas oleks vigastuseta ning samas koosseisus tagastatud.

 

Kuidas on rattaga sõita?

 

Meie laenutasime ratta: Bakfiets Trike Edrive Cargo, mis kolmerattaline elektriline kastiratas, mis on loodud kaupade transportimiseks. Rattal on suur lukustatava kattega puidust kast kauba transportimiseks (kasti maksimaalne kandevõime on 80 kg). Kolmerattaline kastiratas on sobilik eelkõige lühemate vahemaade jaoks. Ratas püsib kergemini püsti, aga manööverdamine on mõnevõrra aeglasem kui kaherattalisel kastirattal. Shimano keskmootor, ketaspidurid ja elektrooniline käiguvahetus teevad ka raske koorma transportimise üsna hõlpsaks. Rattal on ka Shimano Steps abivahend, mille kõndimisfunktsioon on sageli väga mugav just aeglase liiklusega aladel (näiteks jalakäijate alad).

Alguses nõuab kolmerattalise rattaga sõitmine harjumist, eelkõige manööverdustel ja kasti suurusega harjumisel. Samuti liigub iste eraldi lenksust. Veel paremaks oleks sõidu teinud tahavaatapeegel, sest vahepeal liikluses osaledes oli keeruline veenduda ohutuses. Ratast saab kasutada mitmes režiimis: manuaal mode’l, eco, normal ja high, mis vastavalt aitavad sind rohkem või vähem. Automaatne käiguvahetussüsteem on alguses harjumatu, aga linnas sõites väga mugav. Kasti katte ei ole eelmaldatav, seega kõrgemaid asju transportida on problemaatilisem. Kaana saab lahti jätta ainult nii palju, et ei hakka häirima vaateulatust ja sel juhul tuleks kinnitada kummidega, et sõidu ajal kaas ei avaneks täielikult.

Talvisel ajal on ratas varustatud ka naaskrehvidega, mis muudavad sõidu turvaliseks ja ratta kasutamise võimalikuks igal aastaajal. Meeles peab pidama, et igakord pikemalt parkides tuleb rattalt eemaldada ekraan ja kasutada kinnitamiseks lisalukku, mis on kinnitatud läbi raami. Ka aku on lukustatud võtmega ja meie 4-päevase kaustuse ajal ei oleks pidanud akut kordagi laadima, aga tegime seda siiski, et proovida järgi laadija. Kuna tegemist on täiesti uute ratastega on nad perfekses seisukorras ja akud kestavad väga hästi.

Kaubarattaga on inimeste transportimine keelatud, aga laenutada saab kaht ratast, mis sobivad ka inimeste transpordiks.

Kui elad linnas ja vajad ainult mõnel korral aastas suuremate esemete transpordiks või firma, kelle transpordi vajadused piirnevad ainult Tartuga,  siis kaubaratas on hea moodus oma igapäevase logistika korraldamiseks.

Vaata lisa SIIT!

Kasutustingimused

velorent@tartu.ee
+372 736 1266